Stilaan versoepelen de coronamaatregelen. Gaandeweg normaliseert het leven. Wij vroegen aan enkele van onze leden hoe zij de afgelopen periode ervaren hebben en wat zij onthouden uit deze vreemde periode. Vandaag in onze 'Corona Diaries': Emilie Van Campenhout. Emilie is leerkracht. Vanaf vandaag starten de scholen weer op... een geschikt moment dus om eens bij haar te polsen.

Hoe ingrijpend was of is Corona in je werk? Wat veranderde allemaal? Wat lukt en wat niet?

"De voor de hand liggende zaken kent iedereen intussen vanuit de media: de scholen gingen dicht, we stapten massaal over op digitaal lesgeven en gingen oefeningenbundels bussen bij onze leerlingen. 

Wat ik lastig vond, is dat kwetsbare kinderen in deze periode nog meer kwetsbaar bleken dan anders. Denken we maar aan gezinnen zonder computer of internet, opvoedingsculturen waar school niet de grootste prioriteit heeft, kinderen of ouders die we niet of zeer moeilijk kunnen bereiken enzovoort."

Hoe ervaar je deze periode op mentaal vlak? Wat doe je om te ontspannen?

"Wat ik persoonlijk moeilijk vind, is dat ik vermoedelijk pas in september terug naar school kan. Dit omdat ik het huis deel met een 'risicopatiënt'. Ik werk keihard verder van thuis uit, maar er zijn altijd mensen die denken dat leerkrachten 'weer maar eens vakantie hebben'. Vervelend.

Ik heb nood aan sociaal contact en mis dus de kinderen en m'n collega's: lachen, over koetjes en kalfjes praten... Ik mis ook de anderstalige nieuwkomers met wie ik werk. Je ziet hen echt zienderogen vooruitgaan, dag na dag. Zij (en ik) zijn telkens fier als ze iets nieuws hebben geleerd.

Om te ontspannen, kom ik bij mijn grote liefde terecht: de muziek. Ik had (en heb) nog enkele muziekprojectjes op m'n lijstje staan. Daar kan ik me dus wel mee bezighouden. Wat ik wél merk, is dat ik meer en langer werk dan op een normale schooldag. Het is lastiger om het los te laten.

Als uitsmijter: samen met m'n zus maakte ik een 'Corona-versie' van 'Be Our Guest' uit Belle en het Beest. De stem is de mijne, de tekst maakte m'n zus.

Welke positieve lessen neem je mee uit deze periode? Zaken die we als mens moeten onthouden voor de periode na Corona?

"Dat uit het oog niet uit het hart is. Ook al zie ik m'n vrienden minder of niet, ik weet nu beter dan ooit dat ik op hen kan rekenen als het even moeilijk is: een kaartje, een belletje, een onverwacht cadeautje aan de deur...

Wat we zeker moeten onthouden en volhouden, is de waardering voor andere mensen. Niet enkel voor de mensen in de zorg, maar ook nu worden de vuilzakken nog altijd opgehaald, wordt de post gebracht... Ik denk dat we zelfs nog wat méér solidair mogen zijn voor elkaar. We moeten er allemaal door.

Tot slot: wat is het allereerste wat je zal doen na Corona? Waar kijk je het hardst naar uit?

"Wat een moeilijke vraag! Eigenlijk weet ik het niet. Natuurlijk wil ik terug familie en vrienden zien, natuurlijk wil ik terug naar mijn leerlingen en collega's en natuurlijk wil ik terug samen muziek maken.

Maar misschien vooral dat ik een mooi plekje opzoek en gewoon even 'ben': zonder onzekerheid, zonder ongerustheid en angst, maar met dankbaarheid en warmte. Meer genieten van de kleine dingen in het leven."

Lees de reacties ()
Lees de reacties () Verberg reacties

Welkom bij CD&V. Onze websites maken gebruik van cookies om jouw gebruikservaring te optimaliseren. Lees onze Cookies Policy voor meer informatie. Ons cookiebeleid en deze voorkeuren gelden voor alle CD&V-websites. Door op 'Akkoord' te klikken, ga je akkoord met de geselecteerde cookies.